Úvod   »   Nábytek   »    Laboratorní nábytek   »    Pracovní desky
Pracovní desky

Pracovní desky

 

DALŠÍ KAPITOLY

 

Pracovní desky jsou v laboratorním provozu nejzatěžovanější částí nábytku. Proto je třeba klást zvýšený důraz na vhodný výběr použitého materiálu desek. Základní hloubkové moduly pracovních desek jsou 600, resp. 750 mm. Všechny typy pracovních desek lze osadit „instalačními" prvky jako jsou odpadní kalichy, výlevky a dřezy nebo vývody médií.


Pracovní desky z lamina tl. 18 (25) mm

Jsou určeny jako pracovní desky psacích stolů a všude tam, kde není třeba odolnosti desky proti vlhkosti, chemikáliím a vysokým teplotám. Hrany desek jsou standardně opatřeny lisovanou plastovou ABS hranou.


Pracovní desky z postformingu tl. 28 (38) mm
Dřevotřískové desky s odolnou vrstvou laminátu jsou určeny jako pracovní desky laboratorních a pracovních stolů a digestoří. Materiál není vhodný pro dlouhodobý styk s agresivním prostředím kyselin a hydroxidů. Vyznačuje se dobrou teplotní odolností a velmi příznivou cenou.

Pracovní desky s lepenou keramickou dlažbou tl. 32 mm
Na nosném jádru z laminotřískové desky jsou nalepeny keramické dlaždice vyspárované kyselinovzdorným tmelem. Na přání lze desky opatřit tvarovkami se zvýšeným okrajem. Pracovní desky z keramické dlažby se vyznačují výbornou odolností proti agresivnímu prostředí, vlhkosti a vysokým teplotám.

Pracovní desky z nerezové oceli tl. 40 mm
Na nosném jádru z dřevotřískové desky je umístěn nerezový plech tloušťky 1 mm. Boční hrany jsou tvořeny ohybem plechu do tvaru „U". Volitelně mohou být desky opatřeny zadním zvýšeným okrajem. Na přání dodáváme rovněž desky s prolisem tvořícím vanu. Pracovní desky z nerezové oceli jsou vhodné zejména pro použití u mycích pracovišť a tam, kde na desku dlouhodoběji nepůsobí chemikálie.

Kompaktní pracovní desky (laminát HPL)
Kompaktní desky se vyznačují výbornou odolností a trvanlivostí, prokazují velmi dobré mechanické vlastnosti jako je tvrdost, houževnatost, otěruvzdornost a nepoddajnost. Materiál kompaktních desek není nasákavý, je fyziologicky nezávadný a nepoškozuje životní prostředí. Velkou výhodou kompaktních desek použitých v laboratořích je možnost jejich bezspárového spojení s dřezy, výlevkami, lištami apod.

Pracovní desky z ostatních materiálů
V řadě laboratorních aplikací je nutné použít pracovní desky z materiálů specifických mechanických a chemických vlastností. Mezi další běžně nabízené materiály pracovních desek lze zařadit např. celokeramické a epoxidové desky, kalené sklo nebo polypropylen.

Srovnání vybraných vlastností materiálů pracovních desek:
Materiál / vlastnost
Lamino
Postforming Dlažba Nerez Laminát Polypropylen
Otěruvzdornost: ** ***
***** **** *** *
Odolnost proti vlhkosti: * ** ***** ***** ***** *****
Chemická odolnost:
* ** ***** **** ***** *****
Cena: * ** *** **** **** *****
Kontaktovat
RYCHLÝ KONTAKT
Michal Vopálka

Michal Vopálka

projektant
tel.: 284 810 775
mob.: 777 913 016
Potřebujete poradit s výběrem nábytku? Kontaktujte nás:
Michal Vopálka

Michal Vopálka

projektant
mob.: 777 913 016
tel.: 284 810 775
e-mail:
Jméno a příjmení: * E-mail: * Telefon:
Zpráva: *
* povinné položky

Zboží bylo vloženo do nákupního košíku.

Obchodní sdělení

Chcete se pravidelně dozvídat o novinkách? Objednejte si zasílání informačních e-mailů.